Minulý štvrtok (16. 2. 2023) sme sa zapojili do aktivity Desiata bez odpadu. V tento deň bola desiata zabalená v desiatových obedároch či látkových vrecúškach a nápoje žblnkali v znovupoužiteľných fľašiach. Odpadkové koše zívali prázdnotou.
Množstvo vyprodukovaného odpadu bolo oveľa menšie (až trikrát) ako v predchádzajúci deň. Podarilo sa nám ušetriť 16 g odpadu na žiaka. V rámci tejto aktivity si tretiaci a štvrtáci vlastnoručne vyrobili voskové obaly, do ktorých si zabalia desiatu aj v nasledujúce dni.