Zápis do 1. ročníka

Základné informácie

Dôležité informácie súvisiace so zápisom:

• Do prvého ročníka sa prijíma dieťa, ktoré v čase nástupu na povinnú školskú dochádzku /do 31.8./ dovŕšilo šiesty rok veku a dosiahlo školskú spôsobilosť.
  • Pri zápise je potrebný občiansky preukaz zákonného zástupcu a rodný list dieťaťa.
  • Zákonný zástupca dieťaťa je povinný pri zápise uviesť  osobné údaje v súlade so školským zákonom.
  • Do 1. ročníka našej ZŠ je možné zapísať aj dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zdravotne postihnuté dieťa alebo dieťa s intelektovým nadaním. Tieto deti budú vzdelávané v klasickej triede formou individuálnej integrácie.
  • O prijatí dieťaťa na základné vzdelávanie rozhodne riaditeľka školy do 15. júna, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má základné vzdelávanie začať.
  • Pokiaľ sa zákonný zástupca rozhodne zmeniť školu dieťaťa dodatočne po zápise, musí to oznámiť predchádzajúcej škole najneskôr do 30.júna, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má základné vzdelávanie začať.
  • Zákonný zástupca môže na základe písomnej žiadosti požiadať riaditeľku základnej školy o odklad povinnej školskej dochádzky o jeden školský rok ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahlo školskú spôsobilosť (nedosiahlo potrebnú zrelosť v niektorej z hlavných vývojových oblastí vývinu dieťaťa - telesnej, mentálnej, sociálnej, emocionálnej, má zdravotné problémy).
  • Ak má dieťa zdravotný problém, mal by o tom rodič vo vlastnom záujme a predovšetkým v záujme svojho dieťaťa informovať pri jeho zápise do školy.

Škola ponúka:

• kvalifikovaných pedagógov a vychovávateľov, špeciálneho pedagóga, asistentov učiteľa,
  • bohaté tradície v oblasti športovej prípravy,
  • odborné učebne s interaktívnymi tabuľami: počítačová učebňa, učebňa fyziky a chémie, biológie, techniky, cudzích jazykov, výtvarnej výchovy,
  • široký výber záujmových krúžkov,
  • služby školského klubu detí,
  • ranné schádzanie žiakov v ŠKD.

Školské akcie

• Spolupráca s materskou školou,
  • Základný plavecký výcvik
  • Škola v prírode – 4. r.
  • Základný lyžiarsky výcvik
  • OŽaZ
  • Exkurzie v rámci Slovenska, školské výlety.

Ďalšie z akcií školy

• Pasovačka prvákov.