Projekty školy
- DigiEDU
- EkoEdukáčik
- Zber zubných kefiek
- Čítame pre radosť
- Olejko
- Hrdá škola
- Dajme spolu gól
- Národný projekt POP III
- Aktívna škola
- Národný projekt edIT
- Národný projekt POPII
- Škola otvorená všetkým
- Múdre hranie 2 pre MŠ
- Školský program - Ovocie, zelenina, mlieko
- Školský mliečny program
- Zeleninkové šialenstvo MŠ
- Zvyšovanie kvality zvdelávania na ZŠ a SŠ
- Eko Alarm
- Moderné vzdelávanie - Digitálne vzdelávanie
- Infovek
Eko Alarm
Cieľom projektu je zavedenie systému zberu triedeného odpadu na slovenských základných a stredných školách.
380 škôl získa nádoby na trojzložkový triedený zber. Modrú na papier, žltú na plasty a tretiu na bioodpad alebo zmesový odpad - jej úlohu si zvolí škola samostatne.
V školskom roku 2021/22 sme vybrali 68 z nich, ktoré okrem samotných košov na triedený zber odpadov dostanú aj pravidelný servis (lektorovanie, mentorovanie, metodické materiály a pod.).
V školskom roku 2022/23 oslovíme ďalších 72 z nich, ktoré získú aj pravidelný servis ako lektorovanie alebo mentorovanie, metodické materiály, webináre a pod.
Mentorovanie
Na škole je vytvorený akčný tím z aktívnych žiakov/študentov, ktorí budú zaškolení prostredníctvom 3 interaktívnych online modulov. Jeden modul trvá 3 vyučovacích hodín a 2 hodín venovaných tréningu rovesníckeho vzdelávania. Je realizovaný blokovo s ohľadom na všetky potreby žiakov a jedinečnosti online vzdelávania. Žiaci/ študenti budú pracovať v menších skupinách, aj samostatne a budú plniť rôzne interaktívne úlohy. Zároveň získajú dostatok informácií o problematike odpadov. Takto nadobudnuté informácie posúvajú ďalej svojim spolužiakom v celej škole prostredníctvom rovesníckeho vzdelávania.
Lektorovanie
Školám, ktoré si zvolia túto formu vzdelávania bude poskytnuté vzdelávania v téme odpadov v troch oblastiach:
Odpad;
Triedenie odpadov;
Zero waste - minimalizácia a predchádzanie vzniku odpadov.
Bude prebiehať interaktívnou online formou a uskutoční sa pre všetkých žiakov na škole. Vzdelávanie v každej téme môže prebehnúť naraz pre všetkých žiakov alebo vo viacerých rozdelených skupinách (napr 1.-2. ročník, 3.-5. ročník, 6.-9. ročník).
Priebeh vzdelávania
Vzdelávanie prebieha iba v online forme, kedy je mentor/lektor prítomný na škole iba online. Prezečná forma nie je možná. Je potrebné zabezpečiť kvalitné pripojenie na internet v triede kde prebieha vzdelávanie, interaktívnu tabulu/dataprojektor, notebook. Pre zvýšenie interaktivity je ideálne (nie však povinné) ak majú žiaci/študenti možnosť pripojiť sa na internet prostredníctvom smartfonu,tabletu, či počítača.