Siedmy apríl je Svetovým dňom zdravia. Aj pri tejto príležitosti sme si dnes (8. 4. 2026) počas ďalšieho tematického dňa v našej škole pripomenuli dôležitosť zdravej stravy, kvalitného spánku aj pohybu pre naše zdravie.
V rámci tohto dňa boli pre žiakov pripravené rôzne aktivity. Vytvárali zdravé jedálne lístky, skúsili vyskladať potravinovú pyramídu, zisťovali, koľko cukru obsahujú bežné sladené nápoje. V niektorých triedach si tiež pochutili na ovocných pohároch. Zapojili sa i do výtvarnej súťaže Zdravé jedlo – zdravé telo – zdravá zem vytvorením originálnych spoločných výtvorov.
Nechýbali ani zábavné pohybové hry počas veľkej prestávky či ranná nakopávačka v telocvični pred vyučovaním, ktorú pravidelne v stredy ráno pripravuje p. učiteľ Sivák ako súčasť celoslovenského programu Aktívna škola, do ktorého sme zapojení.