• Viem, čo zjem

• Naša škola sa zapojila do projektu Viem, čo zjem. Žiaci 3. – 6. ročníkov zábavnou formou získajú cenné vedomosti o význame zdravého stravovania, zorientujú sa v zložení potravín a v správnom spôsobe ich konzumácie či skladovania, taktiež sa oboznámia s rizikami, ktoré so sebou nesprávna výživa prináša. Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom – Úradom verejného zdravotníctva SR. Viac informácií nájdete na stránke www.viemcozjem.sk.

• Vážení rodičia, milí žiaci,

vzhľadom na obnovenie dodávky plynu bude vyučovací proces prebiehať podľa rozvrhu už v STREDU (28. 9. 2022).

V prevádzke bude materská škola, základná škola, ŠKD aj školská jedáleň. Všetci stravníci budú na stravu prihlásení automaticky (v prípade nezáujmu o obed je nutné sa zo stravy odhlásiť).

• Maratónska štafeta

• V rámci Európskeho týždňa mobility, ako aj boja proti obezite sa v piatok (23. 9.) konala v našej škole zaujímavá športová akcia pod názvom Maratónska štafeta. Zúčastnili sa jej deti z materskej školy, ktoré si vyskúšali beh cez prekážky, aj žiaci 1. a 2. stupňa ZŠ. Tí mali možnosť bojovať o prvenstvo v štafetovom behu na našej atletickej dráhe. Celkový čas maratónskej štafety bol 2 hodiny a 22 minút.

• Biela pastelka

• Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovenku. Jej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Naša škola sa do tejto zbierky každoročne zapája, a preto ani tento rok nebol výnimkou.

Ďakujeme všetkým deťom, žiakom aj dospelým z materskej aj základnej školy, ktorí dnes (23. 9. 2022) ochotne prispeli na pomoc tým, ktorí to potrebujú.

• Nemecký jazyk (krúžok)

• Milí rodičia a žiaci,

oznamujeme Vám, že okrem zoznamu ponúkaných krúžkov, ktoré žiaci dostali spolu so vzdelávacími poukazmi, bude v tomto šk. roku pre žiakov 2. stupňa možnosť navštevovať aj krúžok nemeckého jazyka.

V prípade záujmu navštevovať tento krúžok Vás prosíme, aby ste to čo najskôr (najneskôr však do 26.9.2022 do 12.00h) oznámili Vašim triednym učiteľom. Svoj záujem môžete vyjadriť tiež prostredníctvom elektronického prihlasovania cez stránku EduPage.

• Oznam (riaditeľské voľno)

• Riaditeľka školy ZŠ s MŠ Šarišské Michaľany v súlade s § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z. z. oznamuje, že poskytuje z prevádzkových dôvodov žiakom a deťom Základnej školy s materskou školou Pod lesíkom 19 riaditeľské voľno v dňoch od 26. 9. 2022 do 28. 9. 2022 (pondelok – streda).

Všetci stravníci sú z obedov automaticky odhlásení.

Odôvodnenie: Spoločnosť SPP Distribúcia a.s. oznámila prerušenie zemného plynu v obci Šarišské Michaľany od 26. 9. 2022 od 8.00h do 24.00h z dôvodu realizovania udržiavacich prác na vysokotlakovom plynovode DN 80.

• Súťaž v zbere papiera

• V mesiacoch september 2022 – január 2023 prebieha Veľká školská súťaž v zbere papiera. Okrem rôznych cien získaškola, ktorá nazbiera najviac ton papiera, poukážku v hodnote 1000€ od Datartu.

Zbierajú sa noviny, letáky, časopisy, kancelársky papier, ale aj kartóny a lepenka.

Pomôžte nám, prosím, zapojiť sa do súťaže a získať odmenu. Ďakujeme!

• Plenárne rodičovské združenie

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 21. 9. 2022 (streda) o 16.00h v školskej jedálni našej základnej školy.

Po ňom budú nasledovať triedne aktívy v jednotlivých triedach (podľa informácií od triednych učiteľov zapísaných v žiackych knižkách žiakov).

• Deň obetí holokaustu

• V piatok 9. septembra 2022 sme si v mašej škole pripomenuli Deň obetí holokaustu. Žiaci 2. stupňa si vypočuli denníkové zápisky ich rovesníčky Sáry (židovského dievčaťa) a pozreli si prezentáciu spojenú s výkladom o holokauste. Nakoniec nechýbala spoločná modlitba venovaná obetiam holokaustu. Spoločne sme sa zhodli, že sme si všetci rovní, aj keď nie sme rovnakí.

Deviaty september je na celom Slovensku pamätným dňom obetí holokaustu a rasového násilia. V tento deň v roku 1941 Slovenský štát prijal tzv. Židovský kódex. Tento kódex bol sériou zákonov a nariadení, ktoré zbavili 80 000 slovenských Židov občianskych a hospodárskych práv a v skutočnosti ich postavili na hranu zákona a spoločnosti. Vyhostenie slovenských Židov do táborov smrti, ktoré sa začalo o šesť mesiacov neskôr, v marci 1942, bolo prirodzeným dôsledkom ratifikácie Kódexu.

• Objednávanie stravy cez internet (oznam školskej jedálne)

• Vážení stravníci, v rámci skvalitňovania služieb jedálne Vám ponúkame novú službu Objednávanie stravy cez internet. Aplikácia strava.sk Vám umožní prihlasovať či odhlasovať stravu prakticky odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Prihlasovanie prebieha pod užívateľským menom a je chránené heslom. V aplikácii nájdete vždy aktuálne informácie o vydanej strave či stave Vášho konta. Môžete tiež sledovať históriu Vašich objednávok a platieb za stravu. Na jedálničku vždy nájdete informáciu o alergénoch obsiahnutých v konkrétnych pokrmoch. Pre pridelenie užívateľského mena a hesla sa, prosím, zaregistrujte v kancelárii školskej jedálne. Odkaz pre stiahnutie mobilnej aplikácie strava.sk pre telefóny a tablety s operačným systémom Android aj iOS nájdete na www.strava.sk.