• Školský časopis- Sovík

• Milí rodičia!

S prichádzajúcimi vianočnými sviatkami sme sa rozhodli pre Vás pripraviť na dlhé vianočné večery špeciálny darček v podobe nášho nového školského časopisu Sovík, vďaka ktorému by Vás mladí začínajúci redaktori chceli informovať o akciách a podujatiach našej školy, zároveň by sme sa chceli pochváliť aj úspechmi našich šikovných žiakov a žiačok. Veríme, že sa Vám bude časopis páčiť.

Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa šťastia, zdravia, lásky, rodinnej pohody a veľa úspechov v roku 2022.

Školský časopis- Sovík

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Na  najstarších občanov myslí projekt ,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. Za tri roky fungovania bolo to 93-tisíc škatúľ. Myšlienkou projektu ja zabaliť do škatule rôzne drobnosti  a potešiť tak starkých .Pre mnohých to bude jediný darček, ktorý dostanú. Do tejto výzvy sa  zapojili aj žiaci našej školy. Práve im patrí veľká vďaka , že sa do tohto projektu zapojili.

• Anjel Vianoc- vyhodnotenie

• Pred odchodom na vianočné prázdniny sme si vyhodnotili výtvarnú súťaž Anjel Vianoc. Situáciu nám trošku (pri hlasovaní) skomplikovalo dištančné vyučovanie, no poradili sme si. Zo 70 prác vybrali žiaci prvého stupňa 15 najkrajších anjelov, ktorí postúpili do on-line hlasovania. V ankete hlasovali žiaci aj rodičia nasledovne:

1. miesto Maťko Štieber, 2.A - Anjel č.14

2. miesto Natália Janegová, 9.A - Anjel č.50

3. miesto Andrej Wolanszký, 5.A - Anjel č.69

Víťazom blahoželáme. Žiaci z druhého stupňa si svoje odmeny prevezmú pri návrate do školy.

• Chemický adventný kalendár

• Aj v našej škole podporujeme mladých nádejných chemikov. Zapojili sme sa do aktivity Chemický Adventný kalendár. Na Vianočnom stromčeku je reťaz so svetielkami. Naši žiaci hneď v prvej úlohe odhalili algoritmus, podľa ktorého sa rozsvecujú svetielka na stromčeku. Navyše pod každým svetielkom sa nachádzajú rôzne úlohy alebo linky na nejakú zaujímavú chemickú aktivitu. Žiaci majú možnosť zažiť veľa zábavy ale aj nadobudnúť nové poznatky.

• Oznam

• Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu prechádzajú

žiaci II. stupňa v období od 13.12.2021 do 17.12.2021 na dištančné vzdelávanie.

Vyučovať sa budú podľa rozvrhu zverejneného na www stránke školy.

• Vianočná pošta pre seniorov

• Adventné obdobie v 2.oddelení ŠKD začalo trošku netradične. Rozhodli sme sa zapojiť do krásnej charitatívnej akcie Vianočná pošta pre seniorov. Po zaregistrovaní sa nám prišli kontakty na seniorov, ktorým sme sa pokúsili urobiť radosť vlastnoručne urobeným vianočným prianím. Deti nelenili a každé z nich pripravilo vianočný pozdrav s venovaním . Tie sme potom zabalili do obálok a poslali poštou. Dúfam, že sme aspoň trošku v dnešnej dobe potešili starkých a starké, babky a dedkov v domovoch a centrách sociálnych služieb v Humennom a Tovarnom.

Deti si v tomto adventnom období uvedomili, že Vianoce nie sú len o prijímaní darčekov, ale aj o dobrých skutkoch. Trebárs pre tých, ktorí už nikoho nemajú.

• EXPERT geniality show"

• V utorok 30.11.2021 sa na našej škole uskutočnila súťaž "EXPERT geniality show". Súťaže sa zúčastnilo 10 žiakov druhého stupňa. Žiaci si vyberali z tém Ako funguje svet, Päť jazykov kultúry, Od Dunaja k Tatrám, Mozgolamy, Svetobežník, Tajomstvá prírody, Do you speak English? a Góly, body, sekundy. Žiakom ďakujeme za účasť a výsledky sa dozvieme v januári.

• Všetkovedko – matematická súťaž

• Tisíce detí na Slovensku zabojovali o titul Všetkovedka .  Hlavný súťažný deň bol 30.november.Tento deň si deti potrápili svoje hlavičky nad všetečnými otázkami Všetkovedka.

• Podaj ďalej

• Podaj ďalej, krásna akcia ktorá sa vydarila. Vyzbierali sme 95 párov ponožiek. Vďaka, kto sa pridal k tomu, aby bolo niekomu lepšie a teplejšie. Ponožky poputujú na  Červený kríž do Prešova.