• 22.05.2023
          • Školský klub detí

•
            Školský klub detí (ďalej ŠKD) zabezpečuje pre deti, ktoré ešte len plnia povinnú školskú dochádzku, nenáročnú záujmovú činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia, zameranú na prípravu na vyučovanie a na uspokojovanie a rozvíjanie potrieb a záujmov detí v čase mimo vyučovania.
            Výchova  a vzdelávanie mimo vyučovania sa v ŠKD realizuje v týchto tematických oblastiach výchovy: vzdelávacia, spoločensko-vedná, pracovno-technická, esteticko-výchovná, prírodovedno-environmentálna, telovýchovná.
            Tematické oblasti v sebe zároveň obsahujú ďalšie oblasti výchovy, najmä rozumovú, mravnú, ekologickú, dopravnú a zdravotnú. Výchovno-vzdelávací proces sa realizuje tak, že sa obsah jednotlivých činností aplikuje integrovane vo viacerých výchovných oblastiach a v záujmovej činnosti naraz, čo umožní komplexnejší rozvoj osobností detí.
            Náš školský klub má 2 oddelenia. Prostredie je esteticky upravené, dotvárané vlastnoručnými výrobkami detí. Dostatočné množstvo hier, kníh, skladačiek, ako aj výtvarný materiál a iné hračky sú uložené vo vkusných skrinkách a kontajneroch. Hračky,  športový a výtvarný materiál pravidelne dopĺňame. Pri rôznych činnostiach detí sa využívajú aj počítačová učebňa, školská knižnica či priľahlé ihrisko v areáli školy.
            Prevádzka ŠKD
            ŠKD je v prevádzke spravidla celý školský rok – okrem dní pracovného pokoja a štátnych sviatkov – denne od 6.30h do 7.35h (ranné schádzanie) a v popoludňajších hodinách od 11.20 hod. do 16.30 hod.

Pravidelné celoročné akcie:
            • medziklubové súťaže – turistické vychádzky,
            • medziklubové súťaže s deťmi z iných škôl,
            • tematické popoludnia (Športové popoludnia; Imatrikulácia prvákov; Posedenie so starými rodičmi; Tvorivé dielne; Rozprávková noc a rozprávkový večer v ŠKD; Mikuláš; Vianoce; Fašiangy; Veľká noc; MDD; Moja mama a iné),
            • návštevy kultúrnych akcií, ako aj obecnej a školskej knižnice,
            • návštevy výstav, kina,
            • letná prázdninová činnosť.